Parfémy Unisex

zobrazeno 22 položek
  • (12)
  • (4)
  • (2)
  • (3)
  • (1)

Doporučujeme

Parfémy Unisex

Doba, kdy se životní cesty mužů a žen v určitých věcech striktně rozcházely, jsou již dávno pryč. Genderová politika se pomalu, ale jistě dostala od politických prostor až do oblasti kosmetického a módního průmyslu. Toto spojení mužského a ženského pohlaví se nazývá, jak se můžeme dozvědět v nadpisu článku – unisex! Tedy unisex je oblečení, unisex je kosmetika, unisex jsou parfémy… Mohli bychom pokračovat, ale dovolte nám, abychom se zastavili u parfémů.

Na světě existuje mnoho žen, které zbožňují pánské vůně, ale nemohou je nosit. Buď z důvodu osobního přesvědčení, že jsou pouze pro muže, nebo prostě proto, že jejich složení je přespříliš aromatické a ony by potřebovaly přece jen trochu jemnější a střídmější esence, nebo-li zlatou střední cestu. Když se podíváme několik desítek let zpátky, přesně do roku 1953, uvidíme Edmonda Roudnitského, který vytváří pro značku Dior první unisexovou vůni vůbec, Eau de Cologne Fraiche. Jako u většiny těchto typů parfémů byla těžší a podobala se více než dámských, těm pánským. O pár let později se ke slovu dostala další značka, Vám jistě dobře známá, Bvlgari. Se svým parfémem Eau Parfumeé au Thé Vert skládající se hlavně z aromat zeleného čaje, se dostala do podvědomí obdivovatelů univerzálních parfémů, a pravděpodobně proto ji můžeme za prodejními pulty vidět do dnes.

Ovšem největším výrobcem unisex parfémů je určitě Calvin Klein. V 80. letech se stala hitem sezóny jeho kolekce džín, ta změnila vnímání módy pro denní nošení. Úspěch byl obrovský, to inspirovalo značku k tomu vytvořit první unisexové spodní prádlo, které zaručeně znáte, jednoduché spodní prádlo ve tvaru boxerech vyvedené v různých výrazných barvách. Oblíbenost těchto intimních kousků oblečení se drží též do dnešní doby. Hit střídal hit, a proto v roce 1995 vznikl první parfém pod příznačným názvem CK One. Jednalo se o největší propagační kampaň na parfém a zároveň o prvotinu dnes již světoznámé, sexy, blond modelky Kate Moss, která se stala tváří této značky. Od té doby máme spoustu nových přírůstků – CK One We Magnets, nebo Ck One summer 2011. Dřív nebo později, se stoupající oblíbeností, se každý výrobce vůní rozhodne namíchat alespoň jeden unisex parfém. Možná je to ideální marketingový tah, možná je to přizpůsobení veřejnému mínění a smýšlení, nebo je to jen otázka postupu nové doby, která mění preference společnosti. Každopádně muži v těchto esencích naleznou energii, sílu a přitažlivé aroma, použitelné na den i večer. A ženy se najdou ve sportovnějších tónech, které evokují svěžest a čistotu. Pokud Vaše čichové buňky tedy potřebují k životu něco, jak říkajíc mezi vším, je tato kategorie tou správnou.

Protože ať už hledáte čistotu, svěžest, sladkost, hořkost, nebo pikantnost – hřebíček, dřevo, květiny, smetanu, skořici, vanilku či koření. Nepřeberné množství kombinací Vám umožní vybrat si ten pravý parfém, právě pro Vás.

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.