Salvatore Ferragamo

zobrazeno 2 položek

Salvatore Ferragamo

Společnost Salvátore Ferragamo patří mezi světově nejproslulejší představitele italského módního průmyslu. Produkty této značky pro ženy i muže, se prodávají po celém světě a jsou velice žádané. Zakladatel značky Salvátore Ferragamo se narodil v malé vesničce Bonito blízko Neapole. Už v dětství měl jasnou představu – k nelibosti rodičů – chtěl se stát obuvníkem. Ve třinácti měl vlastní dílnu, dva pomocníky a vytvářel dámské boty na objednávku.

Ve dvacátých létech v době hospodářské krize odešel do Ameriky. Svou pílí a originalitou se prosadil v Hollywoodu, kde obouval Valentina, Glorii Swansonovou či Joan Crawfordovou. Salvátore Ferragamo využíval při své práci na svou dobu velmi netradiční materiály k výrobě bot – korek, kovová vlákna, dřevo, pryskyřici, sklo, zlato… Jeho boty na velmi vysokých podpatcích Stiletto proslavila Marilyn Monroe. V roce 1947 získal jako jediný obuvník Oscara za neviditelné sandále se svrškem z nylonového vlákna. Boty tohoto geniálního tvůrce nosily Audrey Hepburnová, Greta Garbo, Sophia Lorenová, vévodkyně z Windsoru i Evitta Perónová. V červenci roku 1996 společnost Salvátore Ferragamo získala kontrolu nad společností Emanuel Ungaro, patřící mezi nejvýznamnější ve světě módy.

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.