Lanvin

zobrazeno 3 položek
Lanvin Oxygene - pánská EDT 100 ml

Lanvin Oxygene - pánská EDT 100 ml

419 Kč 1 390 Kč
Ušetříte: 70% z ceny
koupit Nedostupné

Lanvin

Madam Jeanne Lanvin se narodila na Nový rok ve Francii v Paříži roku 1867. Byla nejstarší z 10 dětí páru Pařížských žurnalistů. Svou kariéru počala ve 13 letech v obchodu Fenix, kde prodávala klobouky. Postupně se pak vypracovávala jako dámská krejčí v domě Talbot. V roce 1889 si otevřela vlastní obchod s módním zbožím.

V r. 1895 se provdala za italského aristokrata a o 2 roky později se ji narodila holčička Marguerite. Pak následoval rozvod a opět svatba. Mezi tím však stále pracovala na nových kolekcích, které byly určeny matkám a dcerám. Její modely byly velice oblíbeny a vyhledávány, neboť byly v té době moderní a symbolizovaly mladistvost, což bylo prioritní pro Jeanne. V r. 1911 pro ni začal kreslit Pierre Brissard a logo Lanvin si vzal na starost uznávaný ilustrátor Paul Iribe. Po Brissardovi přišel Antonio del Castillo a toho vystřídal v roce 1963 Jules-Francois Crahay. V roce 1990 Lanvin spadl pod kosmetického giganta L Oreal. V současnosti je návrhářem Alber Elbaz. I tato značka uvedla na trh řadu zajímavých parfémů, které můžete zakoupit v našem online obchodu s parfémy.

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.