Ferrari

zobrazeno 8 položek

Ferrari

Značka Ferrari Už v době před 2. světovou válkou se Enzo Ferrari (18.2.1898 – 14.8.1988) čile věnoval automobilovému sportu. V roce 1919 zahájil svoji kariéru u firmy Costruzioni Meccaniche Nazionali (CMN) jako zkušební jezdec a zanedlouho se stal závodníkem. Když ve svém prvním závodě Parma-Poggio získal 4. Místo, jeho sebevědomí a ambice vzrostly. Od příštího roku nastoupil dvaadvacetiletý Enzo u Alfy Romeo jako mechanik, zkušební řidič a závodník.

U Alfy Romeo pracoval téměř dvacet let a za tu dobu prošel žebříčkem zařazení až na místo sportovního ředitele. Brzy ale zjistil, že se hvězdou závodních tratí nestane, neboť nedokázal být dostatečně tvrdý k automobilům ani k soupeřům, a tak už od roku 1923 své vozy raději koncipoval. Zvítězily v něm vlastnosti organizátora, manažera a bylo jen otázkou času, kdy se postaví na vlastní nohy, třeba i pod Alfou Romeo. V roce 1929 zakládá svůj tým “Scuderia Ferrari” kterému Alfa Romeo přenechává celou režii své závodní aktivity. Ferrariho “Scuderia”, aby si vydělala, tak také sloužila k údržbě závodních vozů zákazníků Alfy Romeo nebo pod vlastní firemní značkou a s technickou podporou milánského podniku upravovala automobily.

Od počátku byl ve znaku “Scuderie Ferrari” černý vzpínající se kůň na žlutém podkladu, což byla barva modenské oblasti, v horní části s italskou trikolórou. V dnešní době může pod značkou Ferrari zakoupit parfémy, textilní výrobky, elektroniku aj.

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.