Valentino

zobrazeno 2 položek

Valentino

U nás naleznete: Valentino Rock´n Rose, Valentino V Absolu, Valentino V Ete, Valentino Valentino V.

Valentino Garavani se narodil v italském městě Voghera v roce 1932. Vystudoval školu umění a designu a v roce 1949 se odstěhoval do Paříže, kde pokračoval na světoznámé univerzitě Chambre Syndicale. Jeho první zkušeností byly skicy pro Jacqueline de Ribes, kde projevil svůj talent rozvynout myšlenku pomocí tuhy.

V roce 1959 se vrátil do Říma a otevřel si malý ateliér, ale o rok později se přestěhoval do via Condotti. Po několikaročních zkušenostech dokázal geniálně zkombinovat italský a francouzský krejčovský styl, který nechal zahalit do barokních křivek.

V roce 1970 se stává Valentinovým partnerem Giancarlo Giammetti. Postupně otevírá boutiquei po celém světě a v roce 1989 zakládá akamdemii Valentino pro rozvoj talentovaných budoucích návrhářů. V současnosti se dostává oblibě zejména celebritám, které se mohou těšit z jeho originálních modelů.

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.