Salvador Dali

zobrazeno 14 položek

Doporučujeme

Salvador Dali

Narodil se ve Figueras ve Španělsku roku 1904. Jeho dětství bylo ovlivněno místem, kde vyrůstal. Rodinný dům u moře obklopen rybářskými loděmi Salvadora vtáhl do folkloru a tradic tehdejšího způsobu života. Pohlcen kubismem a futurismem nedokončil akademii Fine of Arts v Madridu. V roce 1925 měl svou první výstavu v Madridu, jednalo se o mořské malby z jeho rodného domova. O 4 roky později se dostává do epicentra publicity díky úžasnému talentu a také díky politickým aktivitám.

Po setkání s P.Picassem se rok na to oddává své kritické paranoie, kterou tak vystihoval pocity. Salvador se po 40. letech odstěhoval do USA, které mu poskytly novou energii a příležitosti nejen pro malířství, ale i pro sochařství a krásnou literaturu. Jeho egocentrusmus pod surrealistickou maskou dodnes vzbuzuje úžas a v současnosti pod jeho jménem nalezneme i dámské a pásnké parfémy navazující na jeho odlišnost a sirovost.

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.