Lacoste

zobrazeno 8 položek

Lacoste

René Lacoste, francouzská legenda tenisových kurtů, který vyhrál v r. 1926 U.S. Open, se proslavil i v oděvním průmyslu. Byl známý jeho světlou pletenou blůzou a krátkýmu světlými šortkami, které se staly doménou i stylem následujících let. Lacoste se znakem krokodýla představovala jeho přezdívku díky jeho kufru, který byl z krokodýlý kůže. Po tenisové kariéře se věnoval výhradně módě, kerá jej naplňovala.

Po roce 1952 začala tato značka expandovat do USA, kde se stala velice oblíbená a poté do celého světa. V r. 1963 se zapojil do rodinného bussinesu i syn Bernard, který se staral o managment. V současnosti se stará o společnost mladší bratr Michel, který se snaží navázat na francouzskou tradici v konzervativním stylu, který se stal tváří spolu s krokodýlem. Lacoste však nezůstala jen u módy a představila několik parfémů, které jsou symbolem mladé sportovně založené a svěží generace.

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.