Karl Lagerfeld

zobrazeno 4 položek

Karl Lagerfeld

U nás naleznete: Karl Lagerfeld Chloe, Karl Lagerfeld Chloe Narcise, Karl Lagerfeld Sun Moon Star, Karl Lagerfeld KL Femme

Karl Legerfeld, tento velice vzdělaný módní návrhář se narodil roku 1938 v Hamburgu v Německu. Ve 12 letech se velice aktivně věnoal francouzskému jazyku pod dohledem matky. Ve 14 ti letech odjel studovat do Paříže. Během studia ho ovlivnili velmi vlivní umělci jako J.P.Sarter, J. Cocteau. aj. Nadevšechno miloval módu, oblečení a kreslení linií.

V r. 1954 poslal několik svých modelů do módní soutěže talentů, kterou vyhrál spolu s YSL. To byl klíčový moment jeho kariéry, kdy si jeho talentu mohl všimnout Pierre Malmain, který byl též porotcem soutěže. Karl pod ním pracoval více jak 3 roky. V roce 1958 odešel k J. Pateu, ale nakonec si založil vlastní styl který prezentoval o něco později. Jeho styl je označován jako nadčasový. Jeho propracovanost v detailech a lehkohst zdobí dámské kolekce po celém světě stejně jako jeho parfémy.

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.