Givenchy

zobrazeno 5 položek

Givenchy

Otcem této značky je Hubert de Givenchy narozen roku 1927 ve Francii. Už v mládí našel vášeň k módě, která ho doprovázela celý život. V 10-ti letech navštěvoval světovou výstavu v Paříži a vždy se z ní vracel plný zážitků, které v něm vyvolaly modely z celého světa. Po okupaci Francie Německem odjel Hubert studovat do Paříže, kde potkal Jacquese Fatha.

Pod vedením Pigueta , Lelonga a Diora získal skvělé zkušenosti, které pak uplatnil na své cestě za snem, který se mu splnil v r. 1952, kdy představil svou první kolekci. O rok později potkal Audrey Hepburn, podle něj ideál ženskosti, se kterou navázal 40 tileté přátelství. Audrey si velmi oblíbila jeho modely a představila je i ve svým filmech např. „Breakfast at The Tiffany.“ V r. 1954 představil inovátorskou dámskou klekci, která spojovala modernu s klasikou a odvahou, díky níž se Givenchy stal osobností módního světa. Stal se též společníkem francouzské elity LVMH, do které patří Vuiton, Dior, Lacroix a Céline. Nyní můžeme pod značkou Givenchy najít i řadu parfémů, které se staly oblíbeny po celém světě.

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.