Elizabeth Taylor

zobrazeno 1 položek

Elizabeth Taylor

U nás naleznete parfémy Elizabeth Taylor Black Pearls, Elizabeth Taylor Diamonds and Emeralds, Elizabeth Taylor Diamonds and Rubies, Elizabeth Taylor Diamonds and Saphires, Elizabeth Taylor Forever, Elizabeth Taylor White Diamonds.

Z biografie: „Jedni z nejdůležitějších mužů v mém životě byli psi a koně.“ Elizabeth Rosemond Taylor spatřila světlo světa v Londýně 27. února 1932. Ačkoliv se narodila jako Angličanka, její rodiče byli Američané ze Saint Louis, kteří tu obchodovali s uměleckými předměty. Otec přišel do Londýna, aby zde založil galerii. Matka byla divadelní herečkou, ale po svatbě se tohoto povolání vzdala. Elizabeth strávila svých prvních sedm let v Londýně, než se odsud její rodina ze strachu z nadcházející války v roce 1939 odstěhovala. Rodina z Anglie odplula bez své hlavy, která tu zůstala, aby se pokusila zachránit co nejvíce z bývalého obchodního podnikání. Přesídlili do Los Angeles, kam za nimi zanedlouho přijel i Elizabethin otec.V roce 1947, ve svých patnácti, zazářila Elisabeth Taylor v LIFE WITH FATHER s takovými hollywoodskými veličinami jako Williamem Powellem, Irene Dunne a Zasu Pitts. Na přelomu čtyřicátých a padesátých let hrála Elisabeth Taylor v jednom filmu za druhým, většinou s velice dobrými ohlasy. Nejplodnější byla v roce 1954 s rolemi v RHAPSODY, BEU BRUMMELL, KDYŽ JSEM NAPOSLEDY VIDĚL PAŘÍŽ, a ELEPHANT WALKI. Bylo jí dvaadvacet a stala se z ní překrásná, mladá žena. Po smrti svého přítele Rocka Hudsona v roce 1985, začala Elisabeth Taylor kampaň na podporu obětí AIDS. V devadesátých letech vyvinula i úspěšnou řadu parfémů. V únoru 1997 podstoupila úspěšné odstranění mozkového nádoru. S Burtnem se rozvedla v roce 1974, aby si ho o rok později opět vzala a v roce 1976 se s ním definitivně rozvedla. Od té doby měla dva další muže: senátora Johna Warnera a Larry Fortenskyho.

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.