Christian Dior

zobrazeno 8 položek

Christian Dior

Christian Dior. Jméno evokující luxus, okázalou eleganci a kvalitu haute couture. Pařížan narozen roku 1905 představil svou první módní kolekci s názvem New Look v roce 1947. Byla oslavou luxusu a špič

kové, drahé kvality. A jak Christian Dior reagoval na protesty proti jeho „plýtvání“ v době poválečné obnovy? „V tak pochmurné době, jako je ta naše, je třeba přepych hájit a chránit jej jako poklad!“ Provokoval zejména spotřebou drahých látek, kterých údajně na jedinou róbu použil průměrně více než pětadvacet metrů. Kvalita však u Christiana Diora byla a je vždy na prvním místě.

Teprve po válce byly jeho styl a móda náležitě doceněny. Christian Dior dbal vždy o krásu a eleganci ženského těla. Koneckonců důkazem mohou být velmi sexy a stále oblíbené koktejlové šaty s hlubokým výstřihem a živůtkem na úzká ramínka, které jsou právě Diorovým „vynálezem“. Byl průkopníkem v mnoha směrech a jako první návrhář si své modely nechával patentovat. V široké škále produktů najdeme také výrobky, které nejsou příliš známé. Jde třeba o kuriózní krém pro pěstění nehtového lůžka Abricot Fortifying Cream. Přestože jej firma prodává už od 70. let a nevěnuje se jeho propagaci, patří dodnes mezi desítku nejprodávanějších produktů.

Parfémy Christian Dior jsou podobné šatům i módním doplňkům této značky. Nápadité, složité a vyzývavě sexy. Mezi nejoblíbenější pánské parfémy patří Christian Dior Higher , další luxusní vůní je parfém Christian Dior Dune, dřevitá zelená vůně se základem v santalovém dřevě, srdcem nabitým šalvějí a bazalkou a erotizující hlavou z fíků, černého rybízu a jasmínu. Klasikou mezi pánskými parfémy je Christian Dior Fahrenheit – omamná, přitažlivá souhra esencí z cedrového dřeva a kůže, v kombinaci se včelím voskem a vůní fialek. To, co učinilo parfém nesmrtelným, je však právě hlava parfému složená z bergamotu, citronu a květů hlohu. Jedna z nejlepších pánských vůní, která s přibývajícími léty na popularitě jen získává.

Pro ženy připravila značka Christian Dior široké spektrum nádherných parfémů. Ať již se jedná o mladistvou, mírně aromatickou vůni Christian Dior Miss Dior nebo o mytický parfém Christian Dior Poison, který je hrou šarmu a tajemství. Čím je však mezi pánskými parfémy Fahrenheit, je u parfémů určených ženám rozhodně Christian Dior Addict. Sladká a tak něžná vůně, plná záře zapadajícího slunce.

O parfémech od Christiana Diora je možné říct s určitostí jediné: kdo je jednou vyzkouší, bude hořet touhou vlastnit celou kolekci, jedná se totiž o skutečné skvosty světa špičkových esencí a opravdu luxusních parfémů.

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.