Calvin Klein

zobrazeno 31 položek

Doporučujeme

Calvin Klein

Calvin Klein patří mezi největší a nejvýznamnější ikony světa módního průmyslu a parfémů. Calvin Klein začal první šaty kreslit už ve svých pěti letech, první salón pak založil v rané dospělosti, kdy si vypůjčil 6 000 dolarů a investoval je do své nejisté budoucnosti. A úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Calvin Klein, tehdy označovaný za drzého a namyšleného floutka, začal tvořit šaty neortodoxní, lehké, moderní, slušivé a hlavně pohodlné. To byl úder pod pás tehdejšímu světu módy, který si liboval v komplikovaných a v podstatě nenositelných modelech. Sám Calvin Klein prohlásil: „Udělám rád džíny, ve kterých se nebudete stydět předstoupit před anglickou královnu, dejte mi ale pět tisíc dollarů – to je ta správná cena za MOJE džíny!“ Z přívlastku „drzý“ se časem stalo „sebevědomý“ a Calvin Klein dál šířil slávu a sílu svého imperia, jehož čistý roční zisk činí více než deset miliard korun.

Za každých okolností provokativní Calvin Klein se prý nad tvorbou parfémů zamýšlel již při studiu na vysoké škole, kde se věnoval módnímu návrhářství. Už tenkrát ho parfémy fascinovaly, ale tehdy bral vůně jen jako doplněk oblečení, které navrhoval. Dnes je ovšem nabídka parfémů značky Calvin Klein široká a rozmanitá. Málokterý výrobce dokázal vytvořit tolik různorodých parfémů, tolik různých kombinací esencí a vůní.

U parfémů Calvin Klein se řada dámských parfémů považuje za povedenější, přesto je ale řada pánských parfémů prodávanější. Z pánských úspěšných parfémů je možno vybrat například Calvin Klein Eternity, klasicky „mužský“ parfém pro moderní a úspěšné muže, nebo Calvin Klein Escape, velmi individuální kořeněnou a zároveň svěží pánskou vůni. Za nejpovedenější je považován vášnivý a provokativní parfém Calvin Klein Obsession, představující čirou vůni mužnosti s démonickým srdcem plným aromatických přísad.

Nádherné parfémy pro ženy od kritiků obdržely celou řadu ocenění. Ze široké kolekce vůní stačí připomenout skvělý parfém Calvin Klein Contradiction, který se stal hitem mezi hollywoodskou mladou generací, či Calvin Klein Truth, o němž sám Calvin Klein říká: „Je to o tom, nechat život pomalu plynout a využít smyslnosti v každodenním životě. To je základ Truth, následování vašich instinktů, být pravdivý sám k sobě, k vaší smyslnosti – a to je sexy!“. Mezi špičkové vůně jistě patří i dámská varianta parfému Calvin Klein Obsession, která je ódou na smyslnost a žhavý flirt.

Mezi poslední hity patří svěží kolekce variací na parfém Calvin Klein Eternity s názvy Love, Purple a Moment, z nichž si každá nositelka vybere ten správný parfém pro každou příležitost.

Pokud patříte k milovníkům unisex vůní, které se stávají čím dál oblíbenějšími, pak nelze než doporučit zajímavý unisex parfém Calvin Klein One – typický svou lehkou, hebkou a svěží vůní, kterou mohou spolu sdílet páry, milenci i přátelé.

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.